بلاگ

Global positioing system satelites 01

 

بخش های اصلی GPS

دستگاه های تعیین موقعیت GPS از سه بخش اصلی تشکیل شده اند که عبارت اند از: بخش فضایی ، بخش کنترل و بخش کاربری.

آشنایی با بخش های مختلف دستگاه های موقعیت یاب GNSS به کاربران این امکان را می دهد تا درک صحیحی از این دستگاه و تکنولوژی های بکار رفته در آن را داشته باشند. این درک صحیح از بخش های مختلف دستگاه رابطه مستقیم با نیازهای یک کاربر در سطوح مختلف پروژه را دارد و زمینه ساز ایجاد فضایی کاملا صحیح از یک تعریف درست در مورد محدوده کاری این دستگاه ها در مسیر پروژه خواهد بود.

Global positioing system satelites 01

 

سامانه موقعیت‌یابی جهانی یا جی‌پی‌اس به انگلیسی Global Positioning System با نماد اختصاری GPS منظومه‌ای از ۲۴ ماهواره است که زمین را دور می‌زند و در هر مدار ۴ ماهواره قرار دارد. راکت‌های کوچکی نیز ماهواره‌ها را در مسیر صحیح نگاه می‌دارد. به این ماهواره‌ها نوستار(NAVSTAR) نیز گفته می‌شود.

شناسایی موقعیت جغرافیایی گیرنده GNSS را با خطای اندازه گیری بین ۱۰ تا ۱۰۰ متر امکان‌پذیر می‌سازد. این ماهواره‌ها از محاسبات ریاضی ساده‌ای برای پخش اطلاعات استفاده می‌کنند که به عنوان طول و عرض و ارتفاع جغرافیایی، توسط گیرنده‌های زمینی ترجمه شده‌اند.

Geomatics Exhibtion 96 paya pars CHC BHC

 

بیست و چهارمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک از تاریخ 25/2/1396 به مدت سه روز با شعار(( توسعه زیر ساخت داده مکانی ،عمل به اقتصاد مقاومتی)) در محل سازمان نقشه برداری کل کشور برگزار گردید و شرکت پایا پارس نماینده رسمی و انحصاری شرکت CHC navigation و شرکت زیر مجموعه BHC navigation در ایران ، با معرفی جدید ترین سیستمهای موقعیت یابی ماهواره ای و داده مکانی ایستگاهی و دستی در این نمایشگاه حضوری فعال داشت و غرفه این شرکت در جوار غرفه سازمان نقشه برداری مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت .

1.png7.png2.png5.png8.png
بازدید امروز:73
بازدید دیروز:81
بازدید هفتگی:543
بازدید ماهانه:1969
بازدید کل:17258

تعداد کاربر آنلاین

1
نفر

1397-01-03

تصاویر تصادفی

02.jpg

آدرس

آدرس :

تهران ، خ مطهری ، خ میرزای شیرازی ، نبش کوچه ۲۱ ، پلاک ۱۷

شماره تماس :

۴۳۸۲ ۸۸۸۳ - ۰۲۱

فکس:

۴۹۹۹ ۸۸۳۱ - ۰۲۱

برند CHC

CHC gnss logo 01

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین خبرهای پایا پارس در خبرنامه ما عضو شوید.
ثبت